Alternativní projev předsedy Vlády ČR od Miroslava Macka

Alternativní projev předsedy Vlády ČR od Miroslava Macka

Dámy a pánové, vážení spoluobčané!

Rád bych Vám v této turbulentní době popřál hlavně zachování zdravého rozumu a dostatek sil k oproštění se od mediálně vybičovaných emocí.

Nejprve bych rád zdůraznil, že nejsme ve válce. Nikdo nás nenapadl, válku nám nevyhlásil a také my jsme ji nikomu nevyhlásili.

Současná špatná politická a ekonomická situace je zapříčiněna spoustou minulých chyb, z nichž ta největší byla hrnutí problémů před sebou, jejich neřešení a jejich záplatování dalšími a dalšími ničím nepodloženými miliardami a biliony, na čemž se v rámci EU naše minulé vlády bohužel též podílely. Nemohlo to tedy skončit jinak.

Mám pro vás následující řešení:

Okamžitě odejdeme z lipské energetické burzy a začneme distribuovat českým občanům a firmám elektrickou energii za české, podstatně nižší ceny.

Okamžitě odejdeme ze systému emisních povolenek a patřičně zdaníme vysoké zisky solárních baronů.

Okamžitě začneme vyjednávat dlouhodobý kontrakt na dodávky ruského plynu.

Okamžitě přestaneme finančně podporovat válečné konflikty.

Okamžitě přestaneme podporovat ekonomickou migraci.

Okamžitě přestaneme podporovat neproduktivní neziskové organizace.

Okamžitě přestaneme ostrakizovat a kriminalizovat občany za jejich názory, rozdělovat tak společnost a vytvářet „jedinou přípustnou pravdu“.

Okamžitě se pustíme do legislativního procesu, na jehož konci bude stav, kdy občané budou moci kontrolovat vydání každé koruny z veřejného rozpočtu.

Co nejrychleji přestaneme přisypávat do rozpočtu další a další ničím nekryté peníze, neboť by to je roztáčelo další inflaci, a postaráme se o co nejrychlejší změnu systému přerozdělování, aby na jedné straně nebylo pár korporací vydělávajících miliardy tu na epidemiích, tu na energetických zdrojích, a na druhé straně rostoucí počet ožebračovaných a chudnoucích lidí.

Okamžitě přestaneme vnášet do ekonomiky politické aspekty a vytvoříme všem, kteří podnikají nebo chtějí podnikat, co největší svobodný prostor.

Žádám vás, dámy a pánové, o co největší podporu, neboť bez vás a bez vaší důvěry to nepůjde.

Dejme se ihned do práce!

One comment

Leave a comment